Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny

Systemy telewizji przemysłowej oraz obserwacyjne są coraz częściej spotykanymi rozwiązaniami w wielu obiektach. Pozwalają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zminimalizować ryzyko kradzieży.

W skład systemów telewizji wchodzą:

Kamery – czarno-białe lub kolorowe. Podstawowe rodzaje kamer to: stacjonarne (z dokładanym obiektywem), płytkowe (z obiektywem wbudowanym w kamerę) oraz szybkoobrotowe (zintegrowana kamera z obiektywem w obrotowej obudowie).
Monitory – charakteryzują się różnymi rozdzielczościami oraz funkcjami zaimplementowanymi w urządzeniu. Mogą być kolorowe lub czarno-białe.
Rejestratory cyfrowe – Stosuje się w sytuacji, gdy występuje konieczność zapisu obrazu z kamer. Obecnie stosuje się praktycznie tylko zapis cyfrowy na komputerowych dyskach twardych.
Lampy podczerwieni – umożliwiające niewidoczne dla człowieka oświetlenie terenu dla potrzeb kamery.
Wszystkie te urządzenia i akcesoria pozwalają zbudować systemy obserwacji telewizyjnej dla potrzeb hotelu, domku jednorodzinnego czy małego sklepu, aż do rozbudowanych wielo-kamerowych systemów dla zakładów pracy, parkingów, supermarketów.

Połączenie instalacji TV z sygnałem z kamer przemysłowych

Instalację RTV w hotelu można w prosty sposób przystosować do wprowadzenia dodatkowych sygnałów z kamer obserwacyjnych CCTV. Obraz ten będzie dostępny na wybranych kanałach odbiornika telewizyjnego, w recepcji, w każdym pokoju, w obrębie danego budynku. Pojedyncza kamera czy układ kilku kamer może obserwować teren wokół hotelu, jego parking zewnętrzny lub wewnętrzny czy też samo wejście do recepcji. To, co ma być obserwowane, będzie zależało tylko i wyłącznie od potrzeb właściciela hotelu. Proponowany system pozwala na jego rozbudowę w dowolnym momencie o kolejne zestawy kamer i modulatorów. Gdy hotel wyposażony jest w opisane powyżej telewizory hotelowe iTV firmy Philips, można w prosty sposób ograniczyć dostęp gościa hotelowego do sygnałów z konkretnej kamery, która obserwuje np. wejście do hotelu. Aby to zrealizować, wykorzystujemy do tego funkcję programowego omijania kanału.

Modulatory możemy wykorzystać do wprowadzenia w sieć zbiorczą sygnału z kamer umieszczonych na zewnątrz budynku, programu informacyjnego, ale również do dystrybucji programów cyfrowych z wolnostojącego cyfrowego odbiornika satelitarnego lub TV naziemnej.

Transmisja obrazu przez Internet

Nowoczesne rejestratory cyfrowe oraz kamery IP umożliwiają bezpośrednie podłączenie do sieci komputerowej i co za tym idzie, transmisję obrazu przez internet i odbieranie go na dowolnym komputerze przyłączonym do internetu lub sieci komputerowej w obiekcie. Takie podłączenie rejestratora pozwala także na zdalne zarządzanie nim oraz przeglądanie nagrań archiwalnych, zarejestrowanych na dysku twardym urządzenia.


Zapytaj sprzedawcę

PROJEKT

INSTALACJA

SZKOLENIE

SERWIS